Plik Dynamic.dat jest używany przez program start.exe autorstwa @Pita. Jest bazą danych, na podstawie której zamieniane są nazwy modeli pojazdów (np. 201E) na nazwy stosowane na PKP (np. ET22). Zmienione nazwy są wyświetlane oraz używane do wczytywania obrazków mini poszczególnych pojazdów. Poza tym, zawiera informację, czy dany pojazd posiada kabinę lub wnętrze (służy to do ukrywania składów, którymi nie da się jechać). Plik jest nieco błędnie umieszczony w katalogu dynamic/pkp.

Program start.exe jest bardzo czuły na wszelkie błędy w Dynamic.dat: pierwsza linijka wpisu musi być koniecznie napisana wielkimi literami i nie może być żadnych przypadkowych spacji. Używając poniższego edytora możesz mieć pewność, że wpis będzie prawidłowy.

Wpisy do Dynamic.dat

Przejdź na zakładkę Dynamic.dat


(Lista może wyglądać inaczej w zależności od posiadanego Dynamic.dat.)

Po lewej wyświetla się lista wpisów, a po prawej można dopisać nowy.

Wpisuje się tak, jak są podawane są np. na forum, w takiej samej kolejności.

Na przykład:

303D
SU46
1


Pierwsza linijka (303D) do górnego okienka (Wpis do scenerii), druga (SU46) do środkowego (Opis wyświetlany), a w dolnym (Typ pojazdu) ustawia się cyfrę (1 - z kabiną).

Kliknij przycisk "Dodaj wpis"


Wpis pojawi sie na końcu tabeli. Możesz go przesunąc używająć przycisku Przesuń wpis w górę lub posortowac tabelę (patrz niżej).

Następnie przyciśnij przycisk u góry Zapisz DYNAMIC.DAT z aktualnym sortowaniem. Inaczej plik nie zostanie zmieniony i wprowadzone zmiany znikną wraz z zamknięciem programu.Plik można jeszcze posortować, najlepiej klikając dwa razy nagłówek kolumny Typ tak, żeby dwójki i jedynki w kolumnie Typ były u góry. Wpisy z jedynkami i dwójkami (wnętrza) są ważniejsze niż te z zerami. Potem Zapisz DYNAMIC.DAT z aktualnym sortowaniem i gotowe.

W ten sposób będziesz miał dodane wpisy do Dynamic.dat w tym miejscu, gdzie mają one być.